Sık Sorulan Sorular

SSS

SIK SORULAN SORULAR

Yeni lastik satın alma işlemi nasıl yapılır?
(0532) 264 01 83 Numaralı telefondan bizleri arayarak lastik ölçülerini bize bildirmeniz durumunda bulunduğunuz konuma gelerek lastiklerinizi yenisi ile değiştiriyoruz.
Lastik Tamiri Hangi Semtlerde Yapılıyor ?
İstanbul'un tüm semtlerinde mobil lastik tamiri aracımız ile konumuza en yakın ekip arkadaşımızı yönlendiriyoruz.
Yeni Satın Aldığım Ürünler Garantilimi ?
Firmamızdan satın almış olduğunuz tüm ürünler (Lastik, Akü,Jant) 2 (iki)yıl ithalatçı firma garanti kapsamı altındadır.
Lastiğimin ebatlarını nasıl öğrenebilirim?
Lastik ebatları kullanım kitabında yer alır. Bununla birlikte her lastiğin üzerinde ve şoför kapısının yanında da yazar. Bu yerlerden lastik ebatlarını öğrenebilirsiniz. Spor araçların dışında ön ve arka lastiklerin ebatları genellikle aynıdır. Kullanım kitabında yer alan boyutlarda lastik kullanmalısınız.
2 lastik mi 4 lastik mi satın almalıyım?
Araç ve lastik üretimi yapan firmaların tamamı, araçların 4 lastiğin de aynı ebatlarda olması gerektiğini ifade eder. Herkes bunu bir satış hilesi olarak algılar ancak lastiklerin aynı olması arabanın yol tutuş, dönme ve sürüş kabiliyetlerinde yüksek performans sağlar. Bu saydıklarımızı kullanma kitapçığından da öğrenebilirsiniz. Ayrıca araçtaki 2 lastiğin farklı olması, aracın birbirinden farklı lastiklerle hareket etmesine ve sürüş kabiliyetlerinin azalmasına neden olur.
Kış lastiği takılı araçların kar zinciri bulundurmaları gerekli midir?
Karayolu Trafik Kanunu ve ilgili Karayolu Trafik Yönetmeliği gereğince; Kar Zinciri bulundurma zorunluluğu Yaz veya Kış Lastiği takmış, 4X4’ler dahil, tüm araçlar için geçerlidir.
Söktüğüm lastikleri nasıl muhafaza etmeliyim?
Lastikler serin, kuru ve sıcak su boruları ve elektrik jeneratörü gibi ısı ve ozon kaynaklarından uzak ortamlarda muhafaza edilmelidir. Lastik konulan yüzeylerin kauçuğun bozulmasına sebep olacak yağ, benzin ve benzeri malzemelerden temiz olduğuna emin olun. Muhafaza ve sürüş sırasında bu tip malzemelerin etkisinde kalan lastiklerde ani patlamalar meydana gelebilir.
Lastiğin tarihi, lastiğin neresinde yazar?
Lastiğin tarihi, lastiğin yanak kısmında yazar, 4 rakamlıdır. İlk iki rakam üretim haftası, son iki rakam yılını gösterir.